Jak w miarę szybko i skutecznie schudnąć?

Mam 16 lat i 174 cm wzrostu ważę 68kg, jak na razie chciałabym zrzucić chociaż te 8 kg, prawie codziennie chodzę na siłownię i ćwiczę po 30 min na ''Orbitreku'', jednak to chyba za mało. Przyznaję, że lubię jeść, ale jestem w stanie się poświęcić i to ograniczyć, staram się też unikać słodyczy. Wcześniej próbowałam się odchudzać pijąc czerwoną herbatę i jedząc lekkie żytnie pieczywo, jednak nie miałam na tyle silnej woli by ciągnąć to dalej. Co mogę zrobić, by w miarę szybko schudnąć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ze wskazań siatek centylowch wynika, że masa ciała oraz wzrost znajdują się nieco powyżej 90. centyla. Oznacza to, że zarówno masa ciała jak i wzrost są odpowiednie dla wieku oraz występuje proporcjonalność w budowie ciała. Odchudzanie nie jest konieczne.

Próby samodzielnej utraty masy ciała w wieku dojrzewania mogą skutkować wystąpieniem poważnych zaburzeń. Bardzo dobrze, że stosujesz codzienną aktywność fizyczną. Jeśli uważasz, że Twoja masa ciała jest zbyt duża ze względu na chorobę skonsultuj się z lekarzem.