Jak walczyć z atakami głodu?

witam serdecznie, mam 27 lat i ogromny problem z jedzeniem. wciąż liczę kalorie, a jak dopadnie mnie wilczy atak głodu zjadam wszystkie słodycze jakie mam pod ręką a później wymiotuję. bardzo boje się,że przytyję, mam 162 cm wzrostu i waze 50 kg. chcę trzymać tą wagę, nie mam czasu na ćwiczenia. proszę o poradę

Witam Panią,
Napady głodu, zwiększony apetyt są najczęściej wynikiem źle zbilansowanej diety. Innym powodem mogą być emocje, stres. U Pani można się zastanowić czy nie występują objawy bulimii. Jeżeli po,, wielkiej uczcie'' wymusza Pani wymioty i ma wielkie wyrzuty sumienia to jest podejrzenie bulimii. Zaburzenia odżywiania sa poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Jeżeli nie uda się Pani sprostać temu problemowi samodzielnie proponuje udać się o pomoc do psychologa a następnie dietetyka.
Dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Jeżeli występują braki to organizm zaczyna się,,domagać'' ich uzupełnienia a Pani odczuwa wzmożony apetyt. Aby temu zapobiec powinna Pani zadbać o pełnowartościową dietę. Nie pisze Pani nic na temat swojego teraźniejszego jadłospisu więc ciężko mi go ocenić. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jak często, jakie ilości a ja chętnie przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy, dam wskazówki co należy zmienić. Jeżeli zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe to mam nadzieję że napady głodu minął jak nie to należy szukać bezpośredniej pomocy specjalistów.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk