Jak walczyć z mobbingiem?

Witam. Mam problem i wydaje mi się, że to może być depresja. Od długiego czasu zmagam się z dziwnymi objawami. Płaczę nagminnie, mam bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, boje się opuszczać dom, rodziców. Mam wrażenie, że każda moja czynność kończy się niepowodzeniem. Mam 22 lata, a już nie raz myślałam o tym, żeby zakończyć swoje życie, i co raz bardziej ten pomysł wydaje mi się jako najbardziej rozsądny. Mam problem w pracy, stosują wobec mnie mobbing. Jak walczyć, boje się reakcji bliskich.

Witam
Opisane objawy wskazują na depresję i proponuję zgłosić się do lekarza aby pokierował dalej, lub doświadczonego terapeuty celem podjęcie terapii , najlepiej o charakterze motywacyjno -wspierającym.
W sprawie mobingu proponuję porozmawaić o tym z terapeutą , może przyjaciółmi, może z rodzicami albo napisać do Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego , być może udzielą odpowiedzi, co dalej.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Jeżeli pojawiają się myśli samobójcze radzę niezwłocznie udać się do specjalisty lub lekarza pierwszego kontaktu,który skieruje we właściwe miejsce. Odnośnie mobbingu to raczej sprawa dla policji.

Powodzenia.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem i psychoterapii. Objawy które Pani opisała wskazywać mogą na zaburzenia depresyjne. Jeśli chodzi o mobbing w pracy warto się temu przyjrzeć bliżej, poznać bardziej szczegółowo Pani sytuację i zastanowić się jakie ma Pani możliwości oraz co chce Pani uzyskać. W tej sprawie proszę skorzystać z konsultacji z prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy. Aby uzyskać szybką pomoc może Pani skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej lub mops, gdzie może Pani uzyskać bezpłatnej porady prawnej oraz skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Jeżeli chodzi o mobbing w pracy, to nie napisała Pani
Pani żadnych szczegółów.
Czy ma Pani jakiekolwiek dowody?
Jeżeli nie, to proszę je koniecznie zbierać, np. maile,
notatki ze spotkań, notatki służbowe potwierdzające mobbing,
nagrania, wszystkie materiały, świadczące, że doświadczyła
Pani nękania, zastraszania, dzienniczek z zapisem wszystkich
sytuacji krzywdzących, zawierający datę, opis wydarzenia,
mobber, obecność świadków itd.
Najlepiej komunikować się z prześladowcą pisemnie
(np. drogą mailową lub wysyłając listy polecone);
Jeżeli istnieje konieczność bezpośredniego spotkania
z prześladowcą, spotkanie to powinno przebiegać
w towarzystwie świadka.
Ma Pani prawo wystąpić do sądu pracy o odszkodowanie,
jednakże musi Pani przedstawić dowody na zaistnienie mobbingu.
Dlatego tak ważne jest, by zbierać je wcześniej.
Może też Pani złożyć skargę do Państwowej Inspekcji Pracy.
Poza tym należy poszukać profesjonalnego wsparcia
u psychologa, lekarza, prawnika.
Więcej informacji znajdzie Pani np. na stronie:
http://www.migrant.info.pl/Dochodzenie_praw_pracowniczych.html
Przede wszystkim jednak powinna Pani zadbać o swoją
kondycję psychiczną.
Pani objawy sugerują zaburzenia depresyjno – lękowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła psychoterapię.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami występujących u Pani zaburzeń
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią. Szkoda że nie napisała Pani jaką wykonuje Pani pracę. Trzeba przeciwstawiać się mobbingowi, ale w tej sytuacji nie poradzi Pani sobie sama. Proszę iść do lekarza pierwszego kontaktu, opowiedzieć o tym mobbingu i wziąć zwolnienie lekarskie i jednocześnie skierowanie do psychologa. Prywatnie dobrze byłoby skontaktować się z psychoterapeutą. Proszę zrobić to jak najszybciej. Pomysł z odebraniem sobie życia jest najgłupszym pomysłem jaki można wymyślić. Jest Pani baaardzo młodą osobą, trzeba się cieszyć młodością, pracę można zmienić - zawsze i wszędzie. Można też jeszcze się uczyć nowego, poznać nowych ludzi, nie zostawać samemu ze swoimi myślami tylko dzielić się z innymi - może z rodziną, może z koleżankami, może przez internet, może z lekarzem, itd? PROSZĘ SIĘ ZE MNĄ SKONTAKTOWAĆ TELEFONICZNIE 603491155 - K O N I E C Z N I E !
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl