Jak walczyć z myślami samobójczymi po rozstaniu?

Witam. Mam 17 lat i jestem tu po raz pierwszy, nie wiem za bardzo od czego zacząć. Mam myśli samobójcze przez byłą dziewczynę. Chodziłem z nią ponad dwa lata i tak z dnia na dzień wszystko sie zepsuło :( Tęsknię za nia bardzo mocno i mi strasznie jej brakuje. Już nie jesteśmy razem 4 tygodnie i od tej pory, jak nie jesteśmy razem, mam myśli samobójcze i już nie wiem co mam ze sobą robić ;( Proszę, pomocy! ;(

Witam!

Rozstania wywołują wiele negatywnych i trudnych emocji. Zakończenie relacji jest ciężkim momentem w życiu każdego człowieka. Powstające w jego wyniku uczucia: odrzucenia, niezrozumienia i buntu przeciw tej sytuacji, bardzo silnie oddziałują na psychikę, szczególnie młodych ludzi.

W wieku, w którym jesteś, każda sytuacja mocno nacechowana emocjonalnie staje się wielkim kryzysem, z którym trudno sobie poradzić. W takim wypadku możesz skorzystać z pomocy psychologa albo pedagoga szkolnego. Porozmawiać z nim o tym, co czujesz, jak to rozstanie wpłynęło na Ciebie i jak jest Ci z tym ciężko. Rozmowa i nazwanie uczuć pozwoli zmniejszyć wewnętrzne napięcie i poprawić nastrój. Dzięki temu będziesz mógł także popracować nad problemem myśli samobójczych. Są one bezpośrednio związane z ilością i natężeniem trudnych emocji powstałych przez rozstanie.

Praca z psychologiem/pedagogiem pozwoli Ci zrozumieć te emocje i poradzić sobie z nimi. Poprawa samopoczucia pozwoli Ci szybciej powrócić do równowagi psychicznej po tym trudnym wydarzeniu.

Pozdrawiam.