Jak walczyć z nerwicą?

Mam nerwicę. Zaobserwowałam, że po wejściu do domu choroba się nasila, pojawia się lęk, bóle w klatce piersiowej. Co można zrobić, by ten niepokój się zmniejszył, żeby dało się żyć? Zaczęłam brać Chlorprothixen i Mozarin. W domu mam spokój, praca stresująca. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam!

Nerwica może być przyczyną wielu dolegliwości ze strony różnych narządów, w tym bardzo często ze strony serca. Zwykle kluczem jest odpowiednie leczenie farmakologiczne. Rozumiem, że dolegliwości lękowe były powodem konsultacji z psychiatrą i ten przepisał wymienione leki? Przyznam, że niezbyt jasne jest stosowanie w Pani przypadku Chlorprotiksenu (chyba, że istnieją jeszcze inne powody niż lęk?), przy czym Mozarin jest jak najbardziej wskazany w tym przypadku. W Pani sytuacji odpowiednim lekiem (oprócz Mozarinu) wydaje się być również lek z grupy benzodiazepin. Jest to grupa leków, które wywołują silny efekt przeciwlękowy co w tej sytuacji szczególnie na początku terapii byłoby wskazane. Należy przy tym pamiętać, że benzodiazepiny mają właściwości uzależniające i nie powinny być przyjmowane ciągle dłużej niż 4-6 tygodni.
Oprócz leczenia farmakologicznego możliwe są również inne metody, np. psychoterapia, ale proponuję skonsultować problem z psychiatrą i dobrać odpowiednie leczenie. Najważniejsza jest tutaj Pani jakość życia. Dolegliwości nerwicowe mogą być bardzo męczące i bolesne, ale można je zminimalizować lub usunąć.
Należy pamiętać, że wszelkie zmiany w przyjmowaniu leków powinny zostać uzgodnione z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie!