Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

To praca, która wymaga najpierw oceny i diagnozy psychoterapeutycznej - odpowiedzi na pytania skąd kłopot. Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bez poznania osoby. Prawdopodobnie ma Pan/Pani taką cześć w sobie, która jest krytyczna, surowa i ona dominuje. A jest też druga strona, prawda? Potrzeba wypracować w psychoterapii odpowiednią "równowagę" osobowości. Pozdrawiam.

0

Witam, poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wile czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie, spostrzeganie siebie tak, jakby w "krzywym zwierciadle". Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy