Jak walczyć z niską samooceną w młodym wieku?

Dzień dobry, mam bardzo niska samoocenę, boję się spędzać więcej czasu ze znajomymi, u kogoś lub w lokalu ponieważ bardzo szybko się czerwienie i pocą mi się ręce. Mam. Bardzo dużo stresu w domu, na uczelni oraz w życiu codziennym. Zawsze byłem osoba towarzyska ale niestety teraz to się zmieniło. Najgorszy jest ten burak na twarzy i uczucie gorąca. Wtedy się nakrecam i zamiast myśleć o fajnym soedzaniu czasu boję się co pomyślą inni.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że podzielił się Pan częścią swojej historii osobistej.

Tak nie musi być!

Opisane przez Pana symptomy wskazują na zaniżona samoocenę, co powoduje, że odbiera Pan rzeczywistość (prawdopodobnie) nie taką, jaką ona jest, i to z kolei przekłada się na powstawanie opisanych przez Pana symptomów.

Nadmienił Pan, że z powodu symptomu czerwienienia się, wycofuje się Pan z dialogu/relacji..., i nie ma nic gorszego dla umysłu i zdrowia psychicznego, jak brak rozmowy o swoich myślach, uczuciach, wątpliwościach, obawach z Innymi.

Mówienie o swoich uczuciach likwiduje stres, dlatego tak ważnym jest by mieć chociaż jedną bliską, zaprzyjaźnioną i życzliwą Osobę, godną zaufania, by można było powierzyć swoje najskrytsze myśli, nie obawiając się, że będzie to wykorzystane...

Ma Pan wpływ, na to, co się dzieje/będzie działo dalej w Pana życiu.
Chcę Panu powiedzieć, że komunikacja z ludźmi/relacje międzyludzkie - są to umiejętności, których uczymy się przez całe życie i proszę być dla siebie wyrozumiałym i tylko przyjaźnie nastawionym.
Zachęcam Pana, by podejmować/wchodzić w różne sytuacje relacyjne, pomimo lęku i niepokoju..

Podsumowując, proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebną Panu pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną, co przełożyłoby się na znaczącą poprawę w poradzeniu sobie se stresem oraz w osiągnięciu zadowolenia Pana z (tylko satysfakcjonującego "bycia w relacjach"międzyludzkich.

Pomocnym byłoby również uczestnictwo Pana w aktywnych treningach z komunikacji międzyludzkiej, asertywności, oraz pozytywnego myślenia- są takie organizowane (bezpłatnie).

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że podzielił się Pan częścią swojej historii osobistej.

Tak nie musi być!

Opisane przez Pana symptomy wskazują na zaniżona samoocenę, co powoduje, że odbiera Pan rzeczywistość (prawdopodobnie) nie taką, jaką ona jest, i to z kolei przekłada się na powstawanie opisanych przez Pana symptomów.
Nadmienił Pan, że z powodu symptomu czerwienienia się, wycofuje się Pan z dialogu/relacji..., i nie ma nic gorszego dla umysłu i zdrowia psychicznego, jak brak rozmowy o swoich myślach, uczuciach, wątpliwościach, obawach z Innymi.

Mówienie o swoich uczuciach likwiduje stres, dlatego tak ważnym jest by mieć chociaż jedną bliską, zaprzyjaźnioną i życzliwą Osobę, godną zaufania, by można było powierzyć swoje najskrytsze myśli, nie obawiając się, że będzie to wykorzystane...

Ma Pan wpływ, na to, co się dzieje/będzie działo dalej w Pana życiu.
Chcę Panu powiedzieć, że komunikacja z ludźmi/relacje międzyludzkie - są to umiejętności, których uczymy się przez całe życie i proszę być dla siebie wyrozumiałym i tylko przyjaźnie nastawionym.
Zachęcam Pana, by podejmować/wchodzić w różne sytuacje relacyjne, pomimo lęku i niepokoju..
Podsumowując, proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebną Panu pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną, co przełożyłoby się na znaczącą poprawę w poradzeniu sobie se stresem oraz w osiągnięciu zadowolenia Pana z (tylko satysfakcjonującego "bycia w relacjach"międzyludzkich.

Pomocnym byłoby również uczestnictwo Pana w aktywnych treningach z komunikacji międzyludzkiej, asertywności, oraz pozytywnego myślenia- są takie organizowane (bezpłatnie).

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy/pracy rozwojowej ze mną, zapraszam do kontaktu,

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com