Jak walczyć z nocnymi napadami głodu?

Mam 48 lat, ważę 94 kg przy wzroście 180 cm. Dotychczas - jeszcze 2 lata temu - ważyłam 75-78 kk. Teraz się odchudzam - tzn jem 5 razy dziennie, zaczęłam też maszerować (szybki marsz 6-7 km przez 50-60 minut dziennie. Od pewnego czasu wstaję jeść w nocy. Po prostu budzę się o 2-3:00 i idę do kuchni, zjadam kanapkę, kawałek kiełbasy lub coś innego i idę spać. Wstaję o 5 zmęczona i zła (na zmęczenie i na siebie) Jak mam przestać? Nadmieniam że mam niedoczynność tarczycy

Witam Panią,

Uważam że Pani jadłospis w ciągu dnia jest zbyt niskokaloryczny, organizm ma braki których zaczyna się domagać i stąd nocne podjadanie. Nie dostarcza Pani wszystkich potrzebnych składników odżywczych, dieta nie jest odpowiednio zbilansowana. Należałoby bliżej przyjrzeć się Pani diecie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać ma na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Na te sytuacje może mieć wpływ całokształt diety i być może za mała kaloryczność kolacji. Proszę spróbować zjeść więcej na kolację o np. kanapkę i więcej niskokalorycznych warzyw (pomidor, sałata, rzodkiewka..).powinno być lepiej