Jak walczyć z pękniętymi naczynkami?

Witam. Posiadam kilka pękniętych naczynek na twarzy ( policzki ) oraz kilka teleangiektazji. Niestety zawsze po obudzeniu skórę mam czerwoną ponieważ w trakcie snu mam nawyk, że kładę policzek na prawym przedramieniu. Ciężko jest to kontrolować. Czy może to pogorszyć stan naczynek ?

Dzień dobry,

W postępowaniu leczniczym konieczna jest cierpliwość. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb skóry. Niezwykle istotną rolę we wspomaganiu leczenia odgrywa odpowiednio dobrana pielęgnacja przy zastosowaniu preparatów dobranych przez kosmetologa. Są one w stanie zminimalizować objawy o których Pan pisze.
Zabiegi dla skóry naczyniowej to:

1. Jonoforeza - polega na wprowadzeniu w głąb tkanek przy użyciu prądu leków, np. witaminy C, co ma na celu zmniejszenie przepuszczalności naczyń oraz działanie przeciwzapalne;

2. Elektrokoagulacja - zastosowanie prądu wysokiej częstotliwości przy użyciu elektrody, która dotyka poszczególnych naczyń powodując ich zamknięcie na skutek wysokiej temperatury;

3. Diody LED emitujące światło niebieskie o długości fali 430nm - za ich pomocą zmniejsza się przepuszczalność naczyń, także działają przeciwzapalnie;

4. IPL (Intensywne Źródło Światła) - 560-1200 nm, szeroki zakres fali pozwala skutecznie usuwać utrwalony rumień poprzez selektywną fototermolizę;

5. Laseroterapia - laser diodowy, KTP (532mn), Nd:YAG (1064 nm) - dostarcza do naczyń energię świetlną, która w wyniku pochłonięcia przez hemoglobinę zamienia się w ciepło. Dzięki laseroterapii zmniejsza się liczbę teleangiektazji;

6. Pilingi chemiczne - pilingi z retinolem powodują naprawę strefy podnaskórkowej, poprawiają strukturę skóry i jej nawilżenie, zmniejszają rumień.

IJ