Jak walczyć z problemami z logicznym myśleniem?

Mam problemy z logicznym myśleniem. To jest dla mnie ogromnie uciążliwe, mogłabym wymienić wiele sytuacji gdzie ono u mnie szwankowało. Podam może jeden: mój tata pokazywał mi nowo wyrobione klucze i kazał mi samej zamknąć drzwi. Próbowałam włożyć klucz w inną dziurkę i miałam dosłownie myślenie jednotorowe, nie pomyślałam że może być inne rozwiązanie. Tata się ze mnie podśmiewał. Zawsze w takich sytuacjach mam ochotę zniknąć. Na studiach filozoficznych też mam problemy z analizą i wnioskowanie.

Dzień Dobry Pani,

Być może wyniosła Pani z domu przekonanie, o problemie z logicznym myśleniem.

Bo skądś się to wzięło...

Jeśli mamy o czymś( błędne) przekonanie (a w naszej głowie jest prawdziwe), to nawet nie podejmujemy kroków na zasadzie "prób i błędów", tylko rezygnujemy i wycofujemy się.
Nie pozwalamy sobie nawet na komfort poeksperymentowania.

Warto byłoby, żeby popracowała Pani z poczuciem własnej wartości, z własnymi przekonaniami.

Celowa byłaby praca z psychologiem.
Zapraszam Panią na rozmowę.

Życzę Pani pozytywnego widzenia samej siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
to raczej nie są problemy z logicznym myśleniem tylko z koncentracją.
Nie da się jednak ani postawić diagnozy, ani znaleźć przyczyny tutaj bo problem może być bardziej złożony. Radziłbym zwrócić się do psychoterapeuty lub psychologa.
W ostateczności oferuję konsultacje online.
Pozdrawiam

Witam
Przykład, który Pani podała może być np. wynikiem
przeżywanych stresujących sytuacji czy przemęczenia.
Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
a nie na podstawie jednego przykładu.
Jeżeli chodzi o filozofię, to osobiście znam wielu studentów,
którzy na pierwszych wykładach z filozofii mieli poczucie
nagłej utraty elastyczności i jasności myślenia.
Jeżeli jednak uważa Pani, że występują u Pani
zaburzenia treści, sprawności lub formy myślenia,
to zachęcam Panią skonsultowania problemu
z psychologiem.
Poniżej przesyłam Pani link na temat
różnych zaburzeń myślenia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/choroby-psychiczne/zaburzenia-myslenia-rodzaje-zaburzenia-tresci-toku-oraz-struktury-i-fu_37624.html