Jak walczyć z tężyczką?

Witam Mam 59 lat Od pewnwgo czasu miałam zaburzenia równowagi i widzenia drętwienie prawej strony ciała, zdiagnozowano tężyczkę, mam niski poziom vit D3 do tego biorę magnez i wapń, są dni że czuję się bardzo dobrze ale to wraca i mam wrażenie że z dwojoną siłą .Jestem po Haine Medina i strasznie mnie to męczy. Jak można jeszcze z tą chrobą walczyć Danusia

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, warto udać się do lekarza specjlisty i badać poziom wapnia, wit D często (np. co 2 dni). Mogą być wskazania do podawania wapnia dożylnie w razie braku rezultatów przyjmowania doustnego (max doustnie można około 15g Calperosu dziennie pobierać). Pozdrawiam

Proszę zbadać:
krew: magnez, wapń, fosforany, potas, sód ( nie D3 ! )
mocz: magnez, wapń, potas ( w dobowej zbiórce moczu !)
Przez 3-7 dni nie brać D3, wapnia, magnezu, potasu
wyniki do oceny Lekarza Specjalisty i zalecenia odpowiednie do Pani dolegliwości oraz wyników badań
Dawka 15 tabl. Calperosu / dz. = 6000 mg wapnia elementarnego !! to dawka niebezpieczna
Spokojnie - można dobrać celowane leczenie