Jak wpłynąć na wydłużenie wytrysku?

Dzień dobry, mam problem tego rodzaju, że mam przedwczesny wytrysk. Chciałem się dowiedzieć co można zrobić żeby wydłużyć znacznie, czas stosunku?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przedwczesny wytrysk to dość częsty problem, zwłaszcza wśród młodych mężczyzn. Zwykle wraz z upływem czasu i nabywaniem doświadczenia średni czas stosunku udaje się wydłużyć. Istnieją też jednak pewne sposoby, aby opóźnić ejakulację. Warto zatroszczyć się o odpowiednią atmosferę. Czasami zbytnie napięcie emocjonalne, współżycie w niesprzyjających warunkach w obawie, że ktoś może w każdej chwili wejść mogą doprowadzić do przedwczesnego wytrysku. Pan powinien pozbyć się wszelkich obaw o swoje możliwości, o zdolność do utrzymania erekcji, gdyż to również może być przyczyną problemu. Nie podaje Pan swojego wieku, ale jeśli wywołanie drugiej erekcji nie jest problemem, niektórzy zalecają, aby na pewien czas przed planowanym stosunkiem doprowadzić do wytrysku przez masturbację. Niektórzy mężczyźni wolą używać kremów znieczulających lub specjalnych prezerwatyw mających opóźnić wytrysk. Istnieją również specjalne metody treningowe, które pozwalają na zakodowanie pewnego wzorca odpowiedzi seksualnej. W niektórych przypadkach pomóc może psychoterapia. Proszę pamiętać, że jeśli problem będzie się utrzymywał warto skonsultować się z seksuologiem.