Jak wpłynie przerwanie antykoncepcji na mój organizm?

Witam, stosuję antykoncepcję od 3 lat. Najpierw tabletki, a teraz od pół roku plastry. I mam pytanie, czy jak przerwę stosowanie plastrów (tzn. mam drugi plaster z opakowania, ale już nie chcę dalej ich naklejać), to czy będą jakieś skutki? Dodam, że przy tabletkach miałam straszne dolegliwości ze strony jelit i żołądka i przeszłam na plastry, ale znów zaczynają mi się dolegliwości ze strony jelit i żołądka oraz mam bóle głowy, jestem wściekła, mdłości i już nie mogę wytrzymać z tym, więc jak skończę po drugim plastrze to co będzie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Główne skutki odstawienia antykoncepcji hormonalnej to powrót czynności hormonalnej jajników i powrót płodności - czyli powrót do stanu normalnego, fizjologicznego. Jeśli występowały u Pani dolegliwości spowodowane antykoncepcją hormonalną, to po jej odstawieniu powinny one ustąpić.

Pozdrawiam!