Jak wpływają tabletki na epilepsję na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Od dawna choruje na epilepsję i biorę tabletki l*******. Od początku roku biorę tabletki antykoncepcyjne h******** zawsze o tej samej porze oraz żadna nie została pominięta. Czy w takim połączeniu tabletki na epilepsje zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, czy może jest odwrotnie? Niestety w ulotkach jest tak napisane, że faktycznie nie wiadomo jakie działanie mają jedne na drugie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Od dawna choruje na epilepsję i biorę tabletki l*******. Od początku roku biorę tabletki antykoncepcyjne h******** zawsze o tej samej porze oraz żadna nie została pominięta.
Czy w takim połączeniu tabletki na epilepsje zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, czy może jest odwrotnie? Niestety w ulotkach jest tak napisane, że faktycznie nie wiadomo jakie działanie mają jedne na drugie.

Witam.

Przyjmowany przez Panią lek na epilepsję w niewielkim stopniu wpływa na stężenie doustnych środków antykoncepcyjnych w surowicy. Natomiast tabletki mogą zmniejszać stężenie leku w surowicy, a co za tym idzie osłabiać jego działanie.