Jak wrócić do byłego wieloletniego partnera?

Witam, Mam problem ze swoim życiem. Otóż byłam w związku 6 lat, mieszkaliśmy razem prawie trzy lata jednak przez ostatni rok coś zaczęło się między nami psuć nie było bliskości praktycznie nie rozmawialiśmy ze sobą ciągle się kłóciliśmy. Po pewnym czasie wpadłam w depresje. Nie radziłam sobie ze sobą, niestety nie mogłam liczyć na mojego partnera ponieważ nie wiedział co się ze mną dzieje. Między czasie doszło do molestowania mnie przez mojego sąsiada, strasznie to przeżyłam i wróciły traumatyczne wspomnienia gdzie również przeżyłam molestowanie jako dziecko. Nie byłam w stanie sobie z tym wszystkim poradzić. Miałam myśli samobójcze. Rozstałam się z moim chłopakiem i poznałam kogoś innego ale nie trwało to zbyt długo ponieważ nic do niego nie czułam a jemu zależało tylko na seksie. Minęło ponad pół roku odkąd nie jestem z moim długoletnim partnerem ale bardzo chciałbym do niego wrócić jednak boję się że jak mu powiem że byłam z kimś to mnie znienawidzi. Obwiniam się za wszystko i nie radzę sobie z tym. Proszę o radę co powinnam zrobić ja dalej żyć.

Dobry Wieczór Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała się Pani podzielić swoją trudną historią osobistą.

Pochylam się nad Pani traumatycznymi i bolesnymi doświadczeniami
z dzieciństwa i wyobrażam sobie, czego musiała Pani doświadczyć i czego doświadcza (na tyle na ile mogę to sobie wyobrazić).

W załączeniu, link z artykułem mojego autorstwa, opublikowanego na Portalu Abc Zdrowie, na temat konsekwencji molestowania seksualnego w dzieciństwie, do przeczytania którego Pania zapraszam, by mogła Pani znaleźć przyczynę i skutek...

https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic

Nie napisała Pani, czy korzystała z pomocy specjalistycznej, która była/jest dla Pani niezbędna (wcześniejsze lata).

Domyślam się, że nie mówiła/nie zwierzała się Pani Innym o tym zdarzeniu i prawdopodobnie zamknęła się Pani w sobie, wycofując się.

Warunkiem zdrowienia i odzyskania wiary w siebie i sens świata jest podzielenie się/dzielenie się traumatycznym doświadczeniem oraz podjęcie psychoterapii.
Ucieszyło mnie, że szuka Pani dla siebie pomocy, bo jest ona pani potrzebna.
Opisane przez Panią objawy same nie miną, dlatego proszę już nie zwlekać i sięgnąć po pomoc do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia psychologicznego/psychoterapeutycznego.
Chcę pani powiedzieć, że na początku terapia może dawać poczucie bezsilności, by potem dać ogromną siłę.
Bo z tej bezsilności powstaje ogromna siła.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com