Jak wrócić do formy po porodzie?

Witam.Jestem mama 5 miesiecznego dziecka ,karmie piersia. Ostatnimi czasy czuje sie fatalnie, włosy i paznokcie łamią sie i wypadają a ja czuje sie bardzo osłabiona mam mdłości zawroty i bóle glowy.Staram sie jesc normalnie i wszystko i duzo pić.trafilam szpitala tam zrobiono rentgen głowy i pełna morfologie. Wyniki bardzo dobre.Lekarz stwierdził osłabienie i przemeczenie.Co powinnam zażywać zeby powrócić do formy jakie witaminy albo suplementy zeby na nowo dać organizmowi "kopa" do życia ?

Żadne suplementy nie zastąpią właściwego, regularnego odżywiania. Burza hormonalna, którą Pani przeszła mogła doprowadzić do osłabienia, wypadania włosów. Podczas karmienia dziecko z mlekiem "wyciąga" wszelkie minerały, które potrzebuje, jeśli mama nie odżywia się dobrze - to ona jest poszkodowana. Często spotykam się z tym, że dzieciaczek i reszta rodziny jest zadbana, zadowolona, a mama coraz bardziej słabnie, bo nie ma czasu przysiąść i zjeść. Warto włączyć ciemne pieczywo, płatki owsiane, brązowy ryż i kasze (cynk, magnez, żelazo, wit. z gr.B), surowe warzywa i owoce, odpowiednią ilość nabiału. Może poprowadziła by Pani "dzienniczek żywieniowy" wzór http://www.dietetykwkrakowie.pl/przed-wizyta/ i wybrać się do dietetyka, który zweryfikuje czy jest on rzeczywiście odpowiedni do Pani stanu i ewentualnie zaproponuje zmiany?