Jak wrócić do normalności po uzależnieniach?

Witam proszę o pomoc otusz 19 miesięcy byłem trzeźwy od pornografii i masturbacji przez swoja nisko samo ocenę i wkurzenie że będę sam wróciłem do nałogu nie wiem co mam robić jak wrócić do normalności chodzę do seksuologa przyjmuje anafranil 75 jak i do psycho terapełty

Dzień dobry, tak naprawdę można powiedzieć, że podjął Pan wszystkie możliwe formy pomocy. To co ważne rozwiązywanie tych problemów wymaga czasu. Proszę pamiętać, że zarówno psychoterapia, jak i spotkania z seksuologiem wymagają pełnej szczerości. Warto zadać sobie pytanie czy pracuje Pan na swoich spotkaniach trzymając się wszystkich zasad. Myślę, że i o nawrócie masturbacji i o Pana odczuciach warto porozmawiać ze swoim psychoterapeutą.
Pozdrawiam A. Pacia

Mgr Agata Pacia (Katulska)

Witam Pana,
Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby porozmawiał Pan na ten temat z psychoterapeutą i seksuologiem, z którymi się Pan spotyka. Oni znają Pana historię leczenia najlepiej i będą w stanie bardziej adekwatnie zareagować w tej sytuacji. Mam poczucie, że Pana pytanie wyraża także niepokój o to, czy i kiedy byłby Pan w stanie osiągnąć postawione sobie cele terapeutyczne- na ten temat też może Pan porozmawiać; byłoby to pewnie pomocne w podtrzymaniu motywacji do pracy.
Pozdrawiam!