Jak wrócić do pierwotnej wagi?

Witam. Mialem trudny okres podczas matury, depresja ,strach ,stres. Przez co przestalem cwiczyc na silowni plus pogorszyl mi sie apetyt. Lekarz przepisal mi peritol w celu poprawy apetytu i przywrocenia mojej wagi. (Schudlem jakieś 6 kg). I otoz mam pytanie czy ten lek zadziała. Nie bralem go nigdy. Raz tylko zazywalem megace, ale to bylo gdy mialem problemy z tarczycą i sporą niedowagę. Bardzo prosze o pomoc. Badania krwi oraz gastroskopie i inne cuda wychodziły dobrze. Aktualnie ograniczylem wszystkie uzywki. Ale niestety moja waga nie wraca do normy. A teraz zaczynam studia i boje.sie.o swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Dodatkowo mam szczupla budowe ciala lecz moja waga która aktualnie posiadam jest za niska. I boje.sie ze zacznie sie obnizac coraz bardziej. Prosze rowniez o porady z jakimi lekarzami sie skontakować. Psychiatra odpada gdyż nie bede przyjmował psychotropowych leków.

Warto skonsultować się także z dietetykiem i psychologiem (ewentualnie psychodietetykiem). Wsparcie odpowiednia dietą (bogatsza w niektóre składniki) pomoże odbudować się fizycznie, natomiast wsparcie emocjonalne i przyjrzenie się możliwościom zmiany w przeżywaniu siebie, stresu itp pozwoli na unikniecie podobnych trudności w przyszłości.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy, związane z niską wagą ciała, są odpowiedzią Pana organizmu, na przewlekający się stres emocjonalny, o którym Pan zasygnalizował - są wskazaniem do osobistej konsultacji/współpracy, pod okiem Dietetyka.

Inspirowałabym Pana również, do rozważenia osobistej konsultacji psychologicznej.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do Gabinetu, w Krakowie.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605