Jak wrócić do pracy po powrocie z zakładu psychiatrycznego?

Mam 22 lata.Przez okres 2 miesięcy byłam w zakładzie psychiatrycznym. Potem 2 miesiace na oddziale dziennym. Stwierdzono u mnie schizofremie paranoidalna.Jestem w domu przyjmuje leki. Jestem na utrzymaniu rodziców.Chciałabym iść do pracy ale czuje ze sie nie nadaje.Całymi dniami albo leżę albo śpię. Nie wiem jak długo to wytrzymam

Witam!
Mam mało danych, ale uważam, że powinna Pani podjąć pracę, aby udowodnić sobie i innym, że potrafi Pani walczyć! Walka nie będzie łatwa, ale musi Pani uzyskać samowystarczalność - nie wolno się cofnąć, bo to może wejść Pani w krew!!!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Doskonale rozumiem Pani złe samopoczucie. Sytuacja, w której się Pani znajduje jest bardzo trudna, lecz można sobie z nią poradzić. Zachęcam Panią do przełamania bierności i zapisanie się do jednego z Ośrodków, które działają na terenie Warszawy, zapobiegają wykluczeniu społecznemu osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i pomagają w aktywizacji zawodowej.
Ośrodki takie jak ten: http://pomost.info.pl/osrodek-wsparcia/ pomogą Pani odzyskać wiarę we własne możliwości, wprowadzą strukturę dnia do Pani życia, a przede wszystkim wspomogą Panią i zapewnią wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, których Pani doświadcza. Schizofrenia to bardzo ciężka choroba, ale to nie wyrok. Można nauczyć się jak prowadzić dobre życie pomimo choroby. Niech Pani nie rezygnuje z siebie!