Jak wrócić do sprawności fizycznej po złamaniu nogi?

Po zobaczeniu zdjęcia RTG po 5 tygodniach od złamania. O tego: http://zapodaj.net/96a090a4bfc14.jpg.html lekarz zalecił zdjąć szynę i samemu rozruszać kończynę, góry dół, moczyć w misce. Poza tym nic więcej nie powiedział. Czy moge stawac na nodze? Wizyta na 5 lutego. Tak instynktownie czuję, że takie ruszanie góra, dół to chyba żadna rehabilitacja. Ta stwierdził, że nie jest konieczna. Sama mam sobie poradzić. Proszę o poradę co robić. Noga jest sztywna, boli.

Witam,
ważne sa ćwiczenia izometryczne mięśni aby nie doszło do zaniku.
Stawać na nodze może być jeszcze za wcześnie, może Pani stopniowo próbowac obciążać kończynę, delikatnie stawać i chodzić o kulach.
Nie wiem co konkretnie było złamane, więc trudno cokolwiek więcej napisać - proponuję wizytę u rehabilitanta.

pozdrawiam!

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję udać się do lekarza rehabilitacji, który pokieruje Panią na odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne.
Pozdrawiam