Jak wrócić do wagi przed sytuacji stresowych?

Witam. Mam około 165/164 cm wzrostu i ważę 47 kg. Kiedyś ważyłam więcej ale schudłam ze stresu przez problemy rodzinne. Nie umiem z powrotem wrócic do swojej wagi i cały czas jestem chudzielcem. Staram sie jesc regularnie ale nie zawsze wychodzi.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
waga czlowieka jest genetycznie zaprogramowana jak wielkość stopy.
To, ze bylimy grubsi czy chudsi w diecinstwie nie zawsze znaczy że tak juz zostanie.
Zeby przytyc trzeba jeść wiecej niz Pani spala w ciagu dnia..jęsli to nie pomoze trzeba sprawdzić tarczyce a jak zdrowa to...skupić sie na budowie mięsni bo na tkankę tluszczową nie ma co liczyć...jest jej za mało.
Powodzenia!

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry, silny stres w wielu przypadkach może powodować nadmierną utratę masy ciała, mimo zachowania prawidłowego żywienia. Jeśli zależy Pani na powrocie do poprzedniej wagi i zwiększeniu masy ciała, to może warto pomyśleć o wizycie u dietetyka, który dobierze odpowiednią dla Pani dietę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Specjalista może dobrać takie produkty, aby ich wartość energetyczna była większa, ale ilościowo nie było ich więcej, dzięki czemu, nie będzie odczuwała Pani nadmiernego obciążenia. Poza tym dieta na pewno będzie zbilansowana. Często dużo łatwiej też trzymać się zaleceń specjalisty niż zaleceń diety, którą sami sobie wymyślamy.
Pozdrawiam.