Jak wspomagać żywieniem organizm, aby wzmocnić immunologię?

Dzień dobry. Miałem PSA 10.5. Po operacji raka prostaty PSA z początkowego PSA 0,5 doszło do 6 w trakcie radioterapii. Po leku ZOLADEX spadło do 0,7 ale znowu zaczął się wzrost do 1,6. Zastosowano dodatkowo APO-FLUTAM 2x1. Moje pytanie brzmi: jak wspomagać żywieniem organizm aby wzmocnić immunologię? Czego unikać? Czy to prawda, że nie wolno jeść jajek i drobiu? Pozdrawiam, Jerzy.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

całość diety powinna być tak zbilansowana aby pokrywała zapotrzebowanie organizmu na wszelkie minerały i witaminy,
dodatkowo winna być bogata w antyoksydanty i kwasy tłuszczowe omega 3 np. olej lniany. jajka w ograniczonej ilości od kur ekologicznych, mięso drobiowe również bez dodatku hormonów i antybiotyków.

Pozdrawiam