Jak wspomóc odporność u dziecka w wieku przedszkolnym?

Witam, Mam dziecko w wieku przedszkolnym - 3 latka. W tym roku poszła do przedszkola. Do tej pory nie miała zbytnich problemów z odpornością. Jednak odkąd poszła do przedszkola, w zasadzie większość jej nie mam w tym przedszkolu jak jest. Od września chorowała ze 20 razy jak nie więcej. W kółko katar, kaszel, temperatura. Teraz dodatkowo jeszcze zapalenie spojówek. Moje pytanie jest takie: jakie badania powinnam jej zrobić? Czy może mieć np. niski system odpornościowy? Jakie badania można wykonać, żeby się o tym dowiedzieć. Niestety leki typu syropki, preparaty na kaszel, katar, przestają już działać. Jak dla mnie nie jest to normalne, żeby dziecko chodziło do przedszkola tydzień, a potem 3 tygodnie było w domu chore. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety dzieci które rozpoczynają edukację przedszkolną często w pierwszych miesiącach przechodzą wiele infekcji. Związane jest to z dużym skupiskiem dzieci - młody układ odpornościowy nie narażony do tej pory na infekcje reaguje w ten sposób. Jednak warto upewnić się czy choroby u dziecka nie wynikają z jakiegoś innego problemu.
Najlepiej omówić problem z prowadzącym pediatrą, który po zbadaniu dziecka dobierze odpowienie badania, na pewno powinny zostać wykonane przynajmniej podstawowe - morfologię krwi, poziom glukozy, badanie ogólne moczu.
Jeżeli problemem sa nawracające infekcje dróg oddechowych warto również wykluczyć choroby alergicznę i astmę.

Pozdrawiam