Jak wstrzymać nadmierny wzrost zębów?

dzień dobry. jakiś czas temu podczas spożywania posiłków bolały mnie zęby. Stomatolog stwierdził że moje zęby urosły i są tak duże że uciskają na dziąsła. to prawdopodobnie bolały mnie dziąsła a nie zęby. ostatnio jednak te bóle już minęły. chciałbym dowiedzieć się jak można zapobiec dalszemu rośnięciu zębów. jakie metody są najskuteczniejsze? czy powinienem ograniczać w diecie wapń, witaminę D i białko np jeść nabiał tylko raz dziennie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę udać się do periodontologa na konsultacje
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinien Pan udać się na konsultację do lekarza dentysty - periodontologa ( oceni stan Pana dziąseł ) oraz do ortodonty ( być może Pana zęby ulegają przesunięciom - tłoczą się ).