Jak wybaczyć żonie zdradę?

Jak wybaczyc zonie zdrade,mamy 2 wspanialych dzieci,nie chce by one cierpialy,poznalismy sie 10 lat temu na walentynki,i wlasnie w walentynki mnie zdradzila,prosze o jakas pomoc

Warto skorzystać z psychoterapii par i małżeństw. Jeśli są Państwo zmotywowani do naprawy relacji, wspólna praca pod kierunkiem specjalisty powinna przynieść szybkie efekty.

Witam, zdrada to bardzo trudne doświadczenie, dlatego warto by porozmawiał Pan o tej sytuacji podczas sesji z psychoterapeutą, który być może doradzi także podjęcie terapii par. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

Nie ma jasnych odpowiedzi i wskazówek, jak postępować w przypadku zdrady partnera.
Wiąże się z tym ogromna dawka silnych emocji i dylematów związanych z tym czego się samemu pragnie, czego się oczekuje od partnera, ale także troski o dzieci w Pana przypadku.
Proszę dać sobie czas na przemyślenia, na to aby emocje opadły.
Wynika, że chce Pan podjąć wyzwanie i nadal być razem z rodziną - żoną i dziećmi, pomimo doświadczanego cierpienia. To bardzo dojrzała i odpowiedzialna postawa. Zdrada nie przekreśla związku i wiele par, pomimo takich doświadczeń, nadal pozostaje razem. Warto jednak mieć na uwadze, że odbudowanie zaufania i stworzenie związku w pewnym sensie na nowo, według nowych zasad, jest procesem trudnym i długotrwałym. Ale możliwym do osiągnięcia.

Bardzo ważne jest przeanalizowanie tego co się stało, co było przyczyną kryzysu, który doprowadził do obecnej sytuacji.
Zdrady dopuściła się Pana żona, co do tego nie ma wątpliwości.
Jednak za związek zawsze odpowiadają 2 osoby. Warto byłoby na spokojnie zrozumieć co się działo w Państwa relacji, czego od siebie wzajemnie oczekiwaliście , a co jednak działało nie tak, czego zabrakło.
Jeśli mają Państwo taką możliwość, i oboje zgodzą się na to, proszę podjąć terapię dla par.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Włoch
----------------------------------
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl