Jak wychowywać dwójkę dzieci?

A mam jeszcE jedno pytanie mam dziecko co ma 3miesiace i ja karmie piersio i mam starsze dziecko i ja. Sie denerwuje na nio bo ona nie rozumie co sie do niej muwi wogule nie slucha co sie doniej muwi i co ja mam z tym zrobic?

Dzień Dobry.

Jestem pełen zrozumienia dla Pani sytuacji. Wychowanie małych dzieci nie należy do łatwych spraw, wymaga wiele energii i pracy.
Jednak ważny jest sposób komunikowania się z dzieckiem.
Należy mówić spokojnie, powoli i tak, aby dziecko zrozumiało, czego konkretnie Pani od niego wymaga.
Ważne jest też sprawdzenie czy dziecko zrozumiało.

Powiedzenie do dziecka np. "uspokój się" albo "bądź grzeczny" nie niesie za sobą żadnej informacji. No bo właściwie, co to znaczy?
Lepiej powiedzieć np. "nie chcę żebyś tak robił, ponieważ...."

Oprócz zwrócenia dziecku uwagi na fakt niewłaściwego zachowania należy jeszcze dodać wyjaśnienie - dlaczego rodzic nie chcę, żeby tak było, co jest nieodpowiedniego w tym zachowaniu itd.

Przesyłając serdeczności,
D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds