Jak wyciszyć złe emocje?

Witam serdecznie. Pisałam już do państwa z historią "On mnie chyba już nie kocha" - przybliżając wątek, była ona o bolesnym rozstaniu po 4 latach i powrocie po pół roku z jego przygodami.

Dodam, że mamy 3-letniego synka. Od tego czasu minął ponad rok, było wiele kłótni, rozmów i niby od tego czasu chłopak mnie nie zawiódł, ale wracając do problemu - od tego czasu nawiedzają mnie często koszmary, że się rozchodzimy, że kłócimy, a niby jest spokojnie. Jesteśmy dla siebie czuli i w ogóle, a w nocy znów atak snów. Budzę się przerażona strachem i silnym bólem głowy.

Czy te silne emocje da się jakoś wyciszyć? Nie chcę się już bać, nie chcę płakać! Co ma być to niech będzie, chcę być silniejsza! Czy może pomoże mi psychoterapeuta?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Psycholog może pomóc Pani w uzyskaniu odpowiedzi, dlaczego pojawiają się takie sny, nie mniej jednak wydaje mi się, że również Pani może uzyskać taką odpwiedź. Rozstanie z partnerem, które przeżyła Pani rok temu mogło być na tyle stresującym wydarzeniem, że nawet teraz, gdy wszystko jest w porządku obawia się Pani ponownej sytuacji.

Życie w niepewności, brak zaufania co do zachowania partnera może po dłuższym czasie stresować i tworzyć napiętą sytuację w związku. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czego się Pani boi. Może warto porozmawiać z partnerem i powiedzieć o swoich obawach?

Pozdrawiam