Jak wydłużyć stosunek i powstrzymać zanik erekcji?

Dzień dobry; Mam 46 lat i mój problem polega na tym,że kiedyś mogłem uprawiać sex 5 razy w tygodniu a teraz sztuką jest raz w tygodniu.Problemy zaczęły się z dwa lata temu po prostu nie mam wzwodów a jak już są to na początku jest dość sztywny a po grze wstępnej opada ,moje życie seksualne odbywa się z jedną partnerką od 25 lat . Drugi problem polega na krótkim stosunku ten problem był od zawsze tylko kiedyś stosunek mogłem utrzymać około 5minut a teraz mój stosunek to około 3 minuty i to nie zawsze w pełnej erekcji moja żona jest bardzo w porządku i tłumaczy że to nie jest najważniejsze ale chciałbym żeby jeszcze chociaż raz kiedyś udał się dobry sex.Czy jest możliwe wydłużyć stosunek i jak to zrobić skoro przerywam kiedy dochodzę aby powstrzymać wytrysk to on opada co zrobić?

Niestety prawdą jest, że u mężczyzn z wiekiem mogą pojawić się problemy z erekcją. Problemy te wynikają z ogólnie słabszej kondycji osób w średnim wieku, nieco mniejszej ilości testosteronu, jeśli do tego dochodzi np. nałogowe palenie papierosów, picie alkoholu lub problemy zdrowotne (np. choroby układu krążenia, cukrzyca etc.), coraz trudniejsze utrzymanie erekcji jest niemal nieuniknione. Ponadto w długo trwających związkach bliskość, intymność i przyzwyczajenie zajmuje coraz więcej miejsca na rzecz namiętności, która z czasem może wygasnąć, co także nie działa na korzyść w tej sytuacji. Proponowałabym więc zacząć od próby rozbudzenia namiętności w związku (np. poprzez przeżycie jakiejś wspólnej ekscytującej przygody). Zadbanie o zdrowie somatyczne poprzez picie zdrowych i pobudzających naparów, jedzenie afrodyzjaków, ruch i spacery na świeżym powietrzu, dbanie o zdrową dietę (co praktykowane wspólnie z partnerką i znajomymi może przybrać wymiar dobrej zabawy). Można także skorzystać z obecnych na rynku preparatów pomagających w utrzymaniu wzwodu, jednak to w dalszej kolejności i niezbyt często, ponieważ niektóre preparaty (np. Sildenafil) nadużywane mogą powodować ból głowy. Najważniejsze wydaje się zadbanie o dobry nastrój i wypoczynek, podejście do spraw seksu z właściwym luzem, jak do dobrej zabawy, ponieważ dla kobiet zwykle mniej ważna jest twardość członka w porównaniu do dobrej atmosfery i czasu poświęconego na seks, który z doświadczonym partnerem może być dużo bardziej ciekawy i podniecający.