Jak wyeliminować myśli samobójcze?

Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi? Od jakiś dwóch tygodni nie opuszczają mnie myśli samobójcze.Dużo czytam o sposobach,przynosi mi to chwilową ulgę, ale potem znowu popadam w rozpacz, gdy zdaję sobie sprawę, ze żaden sposób na popełnienie samobójstwa nie jest w 100 % skuteczny. W ostatnich dniach zaczęłam dokładniej mimo to planować pewien sposób. Przeraża mnie to, daje ukojenie i jednocześnie przypomina o rodzinie, której nie chcę piętnować. Nie potrafię znaleźć sensownego rozwiązania Jem dużo mniej, właściwie tylko mama przypomina mi o posiłkach. Właściwie o jednym, bo mnie nie pilnuje przy innych. Mniej piję. Czuję, ze przegrałam zycie, że nic mi nie pozostaje oprócz wstydu. Nigdy nie byłam wesołą osobą, zawsze melancholijna i zamknieta w sobie. Teraz jest gorzej

Witam,
na pewno warto porozmawiać o tym ze specjalistą, bywają w życiu chwile kiedy jesteśmy tak bardzo przytłoczeni zbyt wieloma problemami, ze trudno znaleźć ich rozwiązanie samodzielnie, trudno też znaleźć nadzieje na ich rozwiązanie. Może być także tak, że jest Pani w depresji, to stan w którym trudno jest znaleźć samodzielnie motywację do czegokolwiek, jedzenia, zaspokajania swoich podstawowych potrzeb, także myśli samobójcze są charakterystyczne dla tego stanu. Stan ten ma tez swoje mózgowe podłoże, ale jest wyleczalny, może się Pani udać do lekarza psychiatry, może Pani także szukać pomocy u psychoterapeuty, jeśli to byłoby dla Pani łatwiejsze, choć po Pani opisie myślę, ze także leczenie psychiatryczne (farmakologiczne) byłoby zasadne w Pani przypadku. Z psychoterapeutą także warto byłoby porozmawiać, wierzę, ze przy pomocy specjalisty uda się Pani znaleźć inne niż samobójstwo sposoby ukojenia, poradzenia sobie ze wstydem, na prawdę z wielu trudnych sytuacji da się wyjść, czasami tylko potrzebujemy trochę pomocy. Dopóki życie istnieje, nie można mówić o tym, ze jest przegrane (choć rozumiem, ze pisze tu Pani o swoim uczuciu), zawsze pozostaje jeszcze wiele możliwości i wiele da się zrobić czasami trzeba tylko trochę pomocy. Gdyby miała Pani jeszcze potrzebę bardzo proszę kontaktować się ze mną bezpośrednio, najlepiej mailowo, chętnie porozmawiam, więcej wyjaśnię, poszukam z Panią właściwych form pomocy. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Może Pani sobie pomóc, poradzić sobie z myślami samobójczymi i odzyskać wiarę w siebie. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/ lub psychologa. Bezpłatny anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!