Jak wyeliminować nieprzyjemne uczucie niepokoju podczas stosowania Asertin?

Biorę Asertin 50 od 2 miesięcy w dawcę jednej tabletki rano w związku pojawiającymi się u mnie atakami paniki. Niestety doskwiera mi nieprzyjemny niepokój i pobudzenie, szczególnie przed zaśnięciem, po przebudzeniu się w nocy, a także rano. Chcę odstawić ten lek jak najszybciej. Czy mogę to zrobić całkowicie, bez zmniejszania dawki jako że brałam lek krótko i w małej ilości?

Nie. Odstawianie musi się odbywać pod kontrolą lekarza i powinno być systematycznie wprowadzane. Polecam ponadto podjąć psychoterapię, najlepiej Poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym, by skonsultowała Pani pytanie z lekarzem prowadzącym.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do rozważenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605