Jak wyeliminować nocne podjadanie?

Witam ,proszę mi poradzić co zrobić, żeby nie jeść w nocy. schudłam 10 lat temu 30 kg.Od tamtej pory jest w porządku, jem 5 posiłków dziennie w niedużych ilościach, kolację również,a w nocy budzę się zawsze i muszę coś zjeść ( jest to silniejsze ode mnie ) Jak sobie poradzić, podjadam przeważnie kawałek bułki i 2 łyżki miodu, w nocy oczywiście i co wieczór obiecuję sobie,że mi się uda.Co prawda nie tyję, ale chciałabym zrzucić z 3 kg i myślę, że to podjadanie ma wpływ,że nie mogę schudnąć.

Witam serdecznie,

Nocne podjadanie z pewnością utrudnia odchudzanie oraz w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu wagi. Nocny apetyt może być wynikiem nieprawidłowo zbilansowanej lub zbyt niskokalorycznej diety w ciągu dnia. Być może dostarcza Pani zbyt mało węglowodanów. Proszę prześledzić swoją dietę pod względem zbilansowania składników odzywczych oraz kaloryczności. Jeżeli miałaby Pani z tym problem można napisać do mnie na maila wiadomość w której opisze Pani swój przykładowy dzień - co Pani jada, w jakich ilościach, jakie porcje itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Proszę╝ się zastanowić czy kolacja jest odpowiednio późno w stosunku do tego gdy Pani idzie sopać wcześnie. Jeśli kolacja jest 3-4 godz przed snem (więc przy pójsciu spać o 24.00 powinna być nawet o godz. 20.00)