Jak wyeliminować problem z poceniem?

Witam serdecznie, mam 39 lat i od ok 2 lat kilka dni przed miesiaczka az do jej ostatniego dnia miewam bardzo silne poty nocne ktore wystepuja po ok godzinie po zasnieciu , sa tak obfite ze wymuszaja kilkakrotna zmiane pizamy i koldry i to powtarza sie do 3 razy w ciagu kazdej nocy . Gdy wybudzona, spocona a potem przebrana nie moge zsnac przez no ok 1 godzine nic sie nie dzieje, jednak gdy po tym czasie zasne od razu po ok 30-50 min budze sie na nowo bardzo spocona. Spocona jest glowa, klatka piersiowa, plecy, brzuch oraz konczyny...czasami az czuje jak krople splywaja mi po udzie. Nie towarzysza temu zadne inne objawy i nigdy nie miewalam i nie miewam problemow z poceniem w dzien lub w nocy poza tym specyficznylm okresem przed i podczas miesiaczki. Rok temu robilam szczegolowe badania krwi, moczu ktore byly bardzo dobre i nie wykazaly zadnych nieprawidlowosci. Ewidentnie jest to zwiazane i powtarzalne w konkretnym czasie. Czy istnieja jakies metody aby to zatrzymac lub chociaz zmniejszyc lub ograniczyc ? Dziekuje za porade.

Lek. Wojciech Zygmunt

Dziwne jest to, że zaczęło się to dopiero 2 lata temu. Powinna pani z udziałem lekarza wykluczyć wszystkie choroby mogące prowadzić do nadmiernej potliwości. M.in. chłoniaka i czerwienicę prawdziwą. Wykluczyć występowanie cukrzycy i neuropatii z nią związanej oraz przewlekłe stany zapalne. Tylko tyle mogę niestety pani doradzić. Proszę szukać przyczyny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.