Jak wyglada badanie krzywej cukrowej?

Witam, Jak wyglada badanie krzywej cukrowej?Pobierana jest krew na czczo, nastepnie godzine po wypiciu roztworu 75g glukozy,i pozniej 2 godziny id wypicia sie liczy czy 2 g od drugiego pobrania?Jakie sa normy obcizenia glukoza wykonywana po porodzie? Jesli ta glukoza nie byla dobrze rozpuszczona i wypilam ja za szybko,praktycznie w ciagu 2 minut i na koncu kubka zostalo zle rozpuszczone a ja ten lukier z dna kubka wypilam to wyniki beda miarodaje?czy moze to zawyzyc?zanizyc?

Lek. Tomasz Budlewski

Badanie polega na pobraniu krwi na czczo i oznaczeniu glukozy na czczo. Następnie wypija się glukozę która powinna być w całości rozpuszczona. Następnie 2 godziny po wypiciu glukozy oznacza się poziom glikemii. W czasie ciąży oznacza się po godzinie i dwóch godzinach od wypicia glukozy, nie całkowite wypicie glukozy może spowodować zaniżenie wyników. Normy po porodzie są trochę inne niż przy oznaczaniu krzywej cukrowej w czasie ciąży, Wynik >200 mg% cukrzyca, natomiast 140-199 mg % nieprawidłowa tolerancja glukozy.