W jaki sposób przebiega badanie widzenia obuocznego?

Witam serdecznie. Skierowano mnie na badanie wizenia obuocznego urządzeniem synoptoforem. Moje pytanie jak wygląda takie badanie? Mam na myśli co będą mnie się pytali podczas badania? Proszę o jakieś szczegółowe wyjaśnienie. Czy można nie miec widzenia przestrzennego nie mając zeza?? Czy można go stracic w dorosłym wieku??

Witam. Synoptofor bada kat zeza fuzje jej zakres i stereopsje oraz jednoczesną percepcję. W dorosłym życiu możemy też dostać zeza np porazennego lub pourazowego pojawiają się też żeby rozbieżne z nieuzywania. Pozdrawiam