Jak wygląda dokumentacja z psychoterapii prowadzonej na NFZ?

Jak wygląda dokumentacja z psychoterapii prowadzonej na NFZ - jakie informacje są tam podawane, czy inni specjaliści i ośrodki służby zdrowia mają w nią wgląd, włącznie z przyczyną terapii (np. depresja, zaburzenia lękowe)? Chcę wybrać się na psychoterapię, ale sama studiuję psychologię i zastanawiam się, czy fakt udokumentowanej, odbytej psychoterapii nie przeszkadzałby w przyszłym zatrudnieniu w placówkach NFZ? Czy może być również przeszkodą do podjęcia zatrudnienia w innym zawodzie?

Witam,
dokumentacja z psychoterapii na NFZ jest własnością placówki, która ją realizuje. Inne podmioty nie mają wglądu w dokumentację i nie ma to wpływu na przyszłe zatrudnienie. Jest to objęte tajemnicą lekarską. Inni specjaliści pracujący w danej PZP mogą mieć wgląd w Pani dokumentację ale nie mają prawa jej upowszechniać. Dokumentacja zawiera Pani dane osobowe, ubezpieczenie, rozpoznanie i krótkie informacje z wywiadu oraz odbyte sesje psychoterapeutyczne ale bez większych szczegółów.
Nie ma się Pani czego obawiać.
Powodzenia!

W Pani historię leczenia ma wgląd tylko i wyłącznie Pani - nie wiem, czy też Pani wie ale właśnie od przyszłych terapeutów wymaga się, aby odbyli terapię własną - więc to co teraz może się wydawać Pani minusem - może być dużym plusem.