Jak wygląda ejakulacja po wazektomii?

Jak wyglada wytrysk mezczyzny po wazeoktomii bo z tego co wiem ciaglosc nasieniowodow zostala przerwana tzn (rurka) jakby ucieta w polowie. Jak wytrysk przedostaje sie na zewnatrz???

Ejakulacja po wazektomii jest praktycznie identyczna jak przed zabiegiem. Znakomita więkzość objetości ejakulatu produkowana jest przez gruczoł krokowy (prostatę) i deponowana w pęcherzykach nasiennych skąd wydostaje się podczas orgazmu. Istotą i celem wazektomii jest pozbawienie mężczyzny płodności - a więc pozbawienie ejakulatu plemników - co osiąga się po około 3 miesiącach od zabiegu lub po około 30 ejakulacjach. Do tego czasu zdeponowane w pęcherzykach nasiennych żywe plemniki mogą wyć w spermie. Dla uzyskania pewności zalecane jest wykonanie badania ogólnego nasienia (na obecność plemników ) po około 3 miesiącach od zabiegu lub po około 30 ejakulacjach. Dopiero ujemny wynik tego badania pozwala na uznanie że mężczyzna nie może zapłodnić.

Witam, wykonuję wazektomię od ponad 4 lat.
Przedmówca wyjaśnił dokładnie na czym polega różnica - jest niedostrzegalna. Zapach, konsystencja lepkość i ew inne cechy organoleptyczne pozostają bez zmian. Jedyne co da się zauważyć gołym okiem to, to że ejakulat bez plemników jest przeźroczysty jak woda. Gdy ejakulat (wytrysk) zawiera plemniki - jest mętny.
Mętny (nieprzeźroczysty ejakulat) można też spotkać gdy w wytrysku nie ma plemników - w przypadku zakażenia. Obecności drobnoustrojów i leukocytów (komórek ropnych) powoduje zmętnienie.
Czyli: jak ejakulat jest krystalicznie przezierny - najprawdopodobniej nie zawiera on plemników lub ich stężenie jest tak małe, że zapłodnienie jest prawie nie możliwe.
Więcej informacji na temat wazektomii można znaleźć na stronie: http://wazektomia.warszawa.pl
lub
http://wazektomia.net.pl

Robert Kulik