Jak wygląda konchoplastyka?

Witam .Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie ,czy obustronna konchoplastyka to operacja wycięcia małżowiny wewnętrznej nosa ? oraz czy operacja plastyczna podniebienia UPP -to korekta deformacji podniebienia. Czy przy wykonywaniu łącznie operacji konchoplastyki i UPP w znieczuleniu ogólnym podawane są leki zwiotczające i stosowana jest intubacja.

Konchoplastyka jak sama nazwa wskazuje to tylko plastyka małżowin nosowych w Starych technikach wykonywało się również wycięcie małżowin nosowych jednak aktualnie tendencje na świecie są takie iż wykonuje się różne zabiegi laserowe krioterapeutyczne lub falę radiową w wysokiej częstotliwości nie zmierzające do usunięcia całej małżowiny a tylko poprawiające drożność nosa jest to ważne ponieważ małżowiny powodują ogrzanie powietrza oczyszczanie powietrza oraz jego nawilżenie w nosie i ich usunięcie bardzo często daje zespół pustego nosa operacja plastyczna podniebienia i czyli uvulopalatoplastyka lub uvulofaryngopalatoplastyka to metody leczenia chrapania które polegają na zmniejszeniu nieprawidłowych wydłużonych zwiotczały tkanek gardła które wibrują podczas snu i dają objaw chrapania a czasami również bezdechy podczas snu znieczulenie nie jest przypisany do rodzaju zabiegu lecz do polityki do tego ośrodka leczniczego lub doświadczenia lekarzy wykonujących dane zabieg oraz rozległości operacji która musi być wykonana osobiście wykonuje oba te zabiegi zarówno w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym jednak przy wykonywaniu zabiegów w znieczuleniu miejscowym należy rozważyć wykonanie tych zabiegów w dwóch różnych terminach ale nie z uwagi na sam zabieg tylko z uwagi na gojenie sprawa ma się inaczej przy znieczuleniu ogólnym ponieważ nie chcemy narażać pacjenta na 2 znieczulenie ogólne natomiast znieczulenie miejscowe byłoby po prostu podzielone na dwa różne terminy a ilość leków i jest taka sama