Jak wygląda leczenie nefropatii?

Witam Czy w podejrzeniu nefropatii IgA ( zauważyłam, że pojawia się krwinkomocz po infekcji , który samoistnie ustępuje po jakimś czasie) i staly białkomocz od trzech miesięcy rzędu 0,35, 0,63 g/l . Nadmienie, że 3 miesiące temu zaczęły się u mnie problemy z zatokami, które wkoncu wyleczono antybiotykiem. Jednak od tamtej pory pojawił się problem z bialkomoczem. Wykonano badania tj. immunoglobulin A (IgA). Wynik wyszedł prawidłowo 0,73. Czy poziom IgA w surowicy chorych jest zawsze podwyższony ? Czy mój wynik wyklucza tą chorobę ?

Lek. Paweł Szadkowski

Zwiększone stężenie IgA w surowicy krwi występuję u ok 50% chorych na nefropatię IgA. Sugeruję udać się do specjalisty nefrologa i pozostawać pod jego opieką.