Jak wygląda leczenie obrzęku limfatycznego i pogrubionej tkanki podskórnej u miesięcznego dziecka?

Witam mój miesięczny synek od urodzenia ma jedną stopę o 1 cm grubszą , chirurg wypowiedział się iż jest to obrzęk limfatyczny a w szpitalu po urodzeniu robili usg i twierdzą że jest to pogrubiona tkanka podskórna.Jak wygląda leczenie jednego bądź też drugiego przypadku? Czy np w takiej sytuacji można np: poprzez coś podobnego do liposukcji pozbyć się tej tkanki?Oraz czy w tych przypadkach wraz z rośnięciem nóżki obrzęk również się powiększy?

Piotr Pilarski

Chciałaby Pani operacje dla dziecka miesięcznego z powodu o 1 cm grubsze nóżki? Operacja wiąże się zawsze z ryzykiem i podjęcie decyzji o niej musi mieć poważne podstawy. Pogrubienie jest tylko do obserwacji.

Pozdrawiam.