Jak wygląda leczenie przetoki okołoodbytniczej?

Witam, byłam u 5 lekarzy i każdy twierdził ,że mam zapalenie mieszka w okolicy wargi sromowej, szósty lekarz chirurg stwierdził że jest to przetoka okołoodbytnicza i skierował do proktologa. Jeśli to prawda ,że jest to przetoka, jeśli proktolog to potwierdzi , to jak się ją leczy ? Czytałam ,że tylko operacja to zlikwiduje , a jest ona bardzo ryzykowna ,bo można uszkodzić zwieracz odbytu ,czy to prawda ? A jakieś inne metody leczenia ? Antybiotyki ? Krioterapia ? Nic innego nie pomoże ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli będzie to przeto ka to można spróbować mało inwazyjne zabiegi. Spokojnie Proszę poczekać do badania przez proktologa. Obecnie pojawia się sporo nowych metod jak np. Stosowanie klejów łącznotkankowych wraz z przesunięciem błony śluzowej.

Aleksander Ropielewski

Niezbędne jest leczenie operacyjne. Zabieg polega na oczyszczeniu i usunięciu (poprzez wycięcie) światła i ścian przetoki oraz zaszyciu jej otworów.