Jak wygląda leczenie tłuszczaka?

Witam serdecznie. 3 lipca 2017 roku mialem wykonane badanie kolonoskopia jelita grubego. Diagnoza to tluszczak w esicy o wym 13 mm. Zaznaczam ze na calym ciele mam tluszczaki a sa takie ktore mnie troche bola..jest ich coraz wiecej i rosna. Jakie powinno byc dalsze leczenie? Prosze o pomoc. Pozdrawiam Mariusz N.

Tłuszczak esicy to bardzo mało prawdopodobne rozpoznanie, tego typu zmiany występują u około 0.035% pacjentów, wymaga Pan na pewno dalszych badań celem potwierdzenia rozpoznania. Leczenie polega na wycięciu endoskopowym lub laparoskopowym, ale jeśli rozpoznanie jest pewne, na przykład potwierdzone w endosonografii z biopsją, zmiana tak anie wymaga żadnego leczenia.