Jak wygląda leczenie torbieli włosowej?

Witam mam torbiel włosowatą między pośladkami przy tym złączeniu z kręgosłupem. Oczywiście nie było to diagnozowane przez lekarza, ale widząc zdjęcia i opisy w internecie jestem w 99% pewien, że to to. Od czasu do czasu swędzi, powiększa się, wypływa krew i ropa, po czym zmniejsza się i znowu powiększa się itd. Jako iż nie mam ubezpieczenia czy mogę jakoś sam się tego pozbyć? Czy nie leczona może wywołać raka? Czy są jakieś ważne informacje które powinienem wiedzieć na temat takiej torbieli?

Lek. Michał Lenard

Torbiel włosowa nie powoduje raka, daje jednak uciążliwe objawy, jak sam Pan napisał. Leczenie polega na zabiegu operacyjnym (jest to niewielki i dość szybki zabieg). Niestety na własną rękę nie może się Pan leczyć, konieczna będzie pomoc chirurga. Pozdrawiam!