Jak wygląda leczenie w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym?

Witam, mój 14 letni syn wkrótce zostanie przyjęty do szpitala psychiatrycznego w Garwolinie. Jest uzależniony od komputera, komórki, spędza wiele czasu przy elektronice, bez niej jest zagubiony i agresywny. W ten sposób sobie rekompensuje braki w nauce i samotność. Ma konflikt z prawem. Nie radzę sobie z jego wychowaniem. Grozi mu ośrodek zamknięty. W związku z tym mam pytanie: jak wygląda leczenie w takim miejscu? Uda się zbuntowanego nastolatka wyleczyć? Są na to sposoby? Czeka nas terapia.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Szanowna Pani, najprecyzyjniej na te pytania odpowie Pani lekarz psychiatra, który skierował Pani syna do leczenia stacjonarnego (szpitalnego). Zachęcam również, do otwartości w zakresie współpracy z zespołem terapeutycznym szpitala. Psychoterapia nieletniego, jej powodzenie, jest w dużej mierze uzależnione od współpracy rodziny pacjenta z zespołem i gotowości rodziny i jej członków (być może również Pani) do wprowadzania zmian. Czasami w takich sytuacjach zaleca się terapię rodzinną, czasami indywidualną terapię dla nieletniego, a indywidualną dla rodzica/ów. Jeszcze raz zachęcam do otwartości w rozmowie z zespołem terapeutycznym szpitala.
Pozdrawiam

0

Witam, ośrodki zamknięte potrafią mocno zmienić podejście młodych osób do życia, więc warto dać im kredyt zaufania. Dzieciaki uczą się tam rozwiązywac swoje problemy- nie od nich uciekać (maja terapię grupową i indywidualną), mają codzienne obowiązki (np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie itp), bardzo ważna jest dyscyplina ( co oczywiście niekoniecznie musi podobać się "młodym zbuntowanym" ale uczy życia, w którym nie robimy tylko tego, czego chcemy ale również to co musimy). W razie jakichkolwiek pytań i watpliwości proszę kontaktować się z wychowawcami ośrodka, jednak przede wszystkim- proszę dać im szansę działać w oparciu o swoje długoletnie doświadczenie, proszę im zaufać. Pani stosunek do ośrodka jest bardzo ważny dla młodego człowieka, który słysząc Pani wątpliwości może nabrać negatywnych przekonań na temat leczenia i umniejszyc wartość pobytu z ośrodka. (Opis który przedstawiłam pochodzi z innego ośrodka zamkniętego, prosze więc traktowac go z dystansem, najczęściej jednak schematy są podobne). Pozdrawiam, Monika

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty