Jak wygląda mechanizm spalania kalorii u osoby wędrującej na pielgrzymce?

Witam, od niedawna używam kalkulatora spalania kalorii. Jestem teraz na pielgrzymce, gdzie jesteśmy w trasie ok 6h dziennie. W kalkulatorze wyświetla się informacja "Ćwicząc Spacer przez około 360 minut Twój organizm nie tylko spali 993 kalorii ale również podniesie przemianę materii do poziomu 3 887 kcal jeśli jesteś mężczyzną i 3 331 kcal jeśli jesteś kobietą." Mógłby ktoś mi wytłumaczyć ten mechanizm spalania? Czy to znaczy, że mogę dzięki temu pozwolić sobie na np 3 pączki podczas przerwy?

Inaczej wygląda sytuacja ze spalaniem kalorii. Faktycznie jeżeli spali ich Pani więcej, należy również więcej zjeść, aby zachować dotychczasową sylwetkę. Natomiast pączki na pewno nie będą dobrym rozwiązaniem. Musi Pani mieć siłę na marsz, więc należy postawić na zdrowe przekąski, owoce warzywa. Pączek i inne słodycze to tylko chwilowa przyjemność, która nie wnosi nic dobrego.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam
Proces spalania tkanki tkuszczowej nie jest taki prosty. Znaczenie nie mają tylko suche liczby. Teoretycznie przy takim wysiłku może być potrzeba spalania ok 3300. Pamiętajmy że człowiek to nie jest kalkulator. Nie wiemy jak pracuje Pani metabolizm. Liczby nie są obiektywne bo dla przykladu innaczej organizm spali 300 kcal pączka a innaczej 300 kcal sałatkę warzywną. Ważny byłby wywiad dietetyczny z Panią, wiek, ruch, choroby, próby odchudzania, choroby. Na tej podstawie dietetyk określa na co dana osoba może sobie pozwolić. Jedzenie trzech pączków jest bardzo ciezkostrawne.. odradzam.
Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu