Jak wygląda operacja na żylaki?

Miałam wczoraj wstępne badanie żylaków, w niedługiej przyszłości mam mieć wykonane badanie USG żylaków. Lekarz skupił się na żyle przebiegającej na wewnętrznej stronie nogi. Mam duże żylaki wybrzuszenia i całe mnóstwo drobnych żylaków, ale od jakiegoś miesiąca odczuwam bardzo silny ból z tyłu nogi w okolicy kolana, czasem ciągnie do połowy uda. Zwłaszcza gdy stoję dłuższą chwilę, ból narasta nie do wytrzymania. Prawdopodobnie będę miała operację żylaków. Na czym to polega? Czy istnieje możliwość wyrwania żył odpiszczelowej i odstrzałkowej równocześnie? Czy wstawia sie w to miejsce jakiś implant? (Wyrwane żyły, co w zamian?)

Witam!

Leczenie operacyjne żylaków podjęte wcześnie daje bardzo dobre efekty - redukcję objawową oraz dobry efekt kosmetyczny. Przy dłużej trwających objawach czasem nie można uzyskać pełnego wyleczenia. Istnieje kilka metod operacyjnego usunięcia żylaków, bardzo często są one łączone podczas jednego zabiegu. Nie napisała Pani, czy została Pani poinformowana planowanym rodzaju zabiegu, więc pokrótce napiszę o podstawowych metodach: - Stripping - czyli usunięcie żyły - na początku wykonuje się podwiązania żyły odpiszczelowej/odstrzałkowej przy ujściu, potem początek żyły w okolicy kostki. Do wnętrza żyły wprowadza się drucik (tzw. stripper) aż do miejsca, w którym żyła będzie usunięta. Po przecięciu żyły usuwa się fragment ze stripperem, szyje rany i bandażuje kończynę. Nie wstawia się żadnych implantów. - Krosektomia - czyli wysokie podwiązanie żyły odpiszczelowej (tuż przy żyle udowej) i zamknięcie wszystkich dopływów ujścia. Stosowana w przypadku przeciwwskazania do kompletnego usunięcia żylaków. - Flebektomia - usunięcie fragmentów zmienionych żył, z pomocą małych cięć.

Pozdrawiam serdecznie!