Jak wygląda operacja przy zamknięciu ileostomii?

Dzień dobry. Trzy miesiące temu po wypadku wyłoniono mi czasową ileostomię. Zbliża się czas badań i być może zamknięcia jej. Dlatego chcę zapytać jak wygląda taka operacja? Czy brzuch jest rozcinany? Czy badania przed operacją bolą?

Zależy jaki typ ileostomii. Jeśli jest to ileostomia petlowa (2-lufowa) to czasami wystarcza poszerzyć cięcie w okolicy ileostomii, bez konieczności otwierania brzucha z innego cięcia. Odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego odbywa się wtedy przy użuciu 2-óch staplerów liniowych --- operacja w znieczuleniu ogólnym około 1,5 h.