Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Jak wyglada pierwsza wizyta u ginekologa? Nie jestem już dziewicą i jesli pójdę z mamą, to czy lekarz jej o tym powie? ;/

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwsza wizyta u ginekologa wygląda prawie tak samo jak każda następna. Jeżeli masz obawy, to uprzedź lekarza, że to Twoja pierwsza wizyta. Na pewno zrozumie zdenerwowanie i będzie opisywał czynności, które wykonuje oraz ich celowość. Jeżeli nie jesteś dziewicą, to ginekolog zbada Cię przez pochwę, dziewice badane są przez odbyt. Myślę, że z tego powodu kwestia dziewictwa może zostać poruszona. Jednak taki między innymi jest sens kontroli rodzicielskiej podczas badań lekarskich - aby rodzice mieli wiedzę o stanie zdrowia swoich dzieci do momentu, do którego są za nie odpowiedzialni. Myślę, że warto porozmawiać z mamą na ten temat przed wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!