Jak wygląda proces diagnozy padaczki?

Witam. W pierwszej klasie gimnazjum, chcąc uniknąć sprawdzianu i kartkówki, udałem utratę przytomności (robiłem przysiady, zatkałem nos i wypuściłem powietrze przez zatkany nos). Mama zabrała mnie do szpitala, zrobili mi badania, wszystko okej. Jaki czas po wyjściu, powtórzył sytuację, również mnie zabrała do szpital i ponownie wszystko okej. Tym razem dostałem skierowanie do neurologa. Lekarz kazał mi zrobić badanie EEG w czuwaniu, które nic nie kazało, po czym kazał powtórzyć badanie w śnie. Tym razem wyszły mi tendencje napadowe (padaczka). Dostałem leki, które sobie sam odstawilem (stopniowo zmniejszając dawkę) gdzieś po 2 tygodniach (zacząłem, a skończyłem tydzień później). Przy kolejnym badaniu eeg w śnie, wyszła mi duża poprawa, a przy 3 taki sam wynik jak w 2. Moje pytanie jest takie. W internecie przeczytałem, że żeby zdiagnozować padaczke, trzeba mieć 2 ataki, oraz zapis w eeg wskazujący na padaczke, a ja tych ataków nie miałem, bo je udawałem, to czy jak pójdę do innego lekarza i powiem mu prawdę, to zakończy moje leczenie i stwierdzi, że nie mam padaczki, czy jak? Bo nie miałem ataków, ale zapsi w eeg jednak jakiś jest, nie biorę leków i ataków nie mam. Chciałem zrobić sobie prawo jazdy, a zrobienie z padaczka jest utrudnione, a dodatkowo chciałem się udać na studia medyczne. Przez głupotę w dzieciństwie, niestety jest sytuacja, jaką jest... Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zdecydowanie powinien Pan wyjawić prawdę na temat swojego stanu zdrowia lekarzowi. Jak sam Pan zauważył poza wynikami badań aby rozpoznać padaczkę, powinny wystąpić napady.