Jak wygląda przerwa w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam :) mam opakowanie 21 tabletek, czyli 3 tygodnie zażywam tabletki o danej godzinie i po skończeniu opakowania robię sobie przerwę 7-dniową, czyli jak? Kończę opakowanie (przyjmuję ostatnią 21 tabletkę) np. we wtorek, to przerwe zaczynam w środę i w następną środę zaczynam nowe opakowanie? Czyli 7 dni nie brania tabletek i zaczynam je brać dopiero 8? Tak? Z nowego opakowania? Czy jak? Bo ja już nie rozumiem... Każdy mówi co innego, inaczej mówił lekarz, a inaczej znajomi... :) z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dobrze zrozumiała Pani schemat zażywania tabletek. Schemat jest obliczony tak, że przez 3 tygodnie zażywa się tabletki, potem robi się jeden tydzień przerwy, a potem znowu zażywa tabletki przez 3 tygodnie. Jeśli kobieta dostała miesiączki we wtorek i wtedy rozpoczęła zażywanie tabletek, to przerwa w zażywaniu tabletek także rozpocznie się we wtorek (ostatnią tabletkę kobieta zażyje w poniedziałek). Także kolejne opakowanie należy w takiej sytuacji rozpocząć we wtorek, następnego dnia po skończeniu przerwy.

Pozdrawiam!