Jak wygląda przygotowanie do zabiegu usunięcia guzka z piersi?

Witam, Mam 21 lat i ostatnio wyczułam guzka w prawej piersi, niedaleko brodawki, od wewnętrznej strony piersi. Lekarz zlecił usg i stwierdził, że będzie mnie przygotowywać na zabieg, stąd moje pytanie: ile czasu czeka się na taki zabieg? Wykonywany jest tylko w znieczuleniu ogólnym, czy istnieje możliwość znieczulenia miejscowego? Jakie badania trzeba przeprowadzić przed operacją? Mam problemy z zębami (stany zapalne) i zaplanowane wizyty u stomatologa, czy będzie to przeszkodą do zabiegu? Dziękuje za odp. :)

Witam serdecznie,
Do zabiegu usunięcia guzka piersi nie są konieczne specjalne przygotowania, chyba, że pacjentka choruje na poważne choroby przewlekłe (np. problemy z sercem). U osoby młodej, dotychczas nie chorującej  - wystarczy oznaczyć morfologię krwi.
Co do wyboru znieczulenia, powinna porozmawiać Pani z chirurgiem, który będzie Panią operował. Istnieje możliwość usunięcia niektórych guzków w znieczuleniu miejscowym, jest to uzależnione od wielkości guzka, jego umiejscowienia i od preferencji pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie